Hej alla!
Hultens var väldigt nöjda med vår insats sist (vi fick oxå ett väldigt bra arvode🙌🏻) därav har vi nu fått förfrågan om att jobba där igen o med det tjäna en bra slant till vår lagkassa.🤩 För det är just det som pengarna går till denna gång, vår egen lagkassa som är tänkt att användas till cuper, läger, pizzakvällar etc med laget. Därav skall samtliga tjejer i laget delta på detta jobb på Hultens samt några föräldrar.
Vi har två pass under v 47 o reservpass under v 48 (om vi mot förmodan inte skulle hinna klart). Men förhoppningsvis så klarar vi uppdraget på två kvällar, dvs under v 47. Uppdraget vi skall klara av är att packa 2000 st lådor som skall fyllas med x antal olika produkter. O som sagt för detta får vi en bra förtjänst till vår lagkassa💰🤩
Tiderna som gäller är:
Tis 22 nov Kl 17-21
Samtliga tjejer i laget deltar plus en förälder till
Leija
Wilma
Thea
Viola Svensson
Tors 24 nov Kl 17-21
Samtliga tjejer i laget deltar plus en förälder till
Angjelina
Melissa
Nova
Zelda
Skulle någon förälder mot förmodan inte kunna det pass som man är uppsatt på så får man själv se till att byta med någon!
mvh
Lisa